روش هایی برای موفقیت در کسب و کار کارآفرینان

قبل از هر چیز باید بدانیم که فاکتورهای موفقیت در بین کارآفرینان و ثروتمندان بسیار متفاوت است. در اینجا به چند توصیه برای بهبود تجارت و یا شروع یک کسب و کار موفق برای شما دارم که تجربه و مطالعاتم نتیجه بخش بودن آن ها را تضمین می کند:

۱- در صورتیکه قبلا کسب و کاری داشته اید که موفق نبوده عوامل رفتاری خودمان را که باعث شکست شده پیدا کنید و به یاد داشته باشید عوامل درونی بسیار تاثیر گذارتر از عوامل خارجی هستند. پس برای تغییر نتایج قبلی ابتدا تغییر را از خودمان شروع کنید.

۲- قبل از داشتم یک برنامه استراتژیک ذهن خود را برای داشتن تفکر استراتژیک آماده کنید برنامه ها ممکن است دستخوش تغییرات شونداما یک ذهن خلاق و موقعیت شناس می تواند همیشه به کمک شما بیاید.

۳- از شروع کردن تجارت و یا کاری که به آن علاقه ندارید خودداری کنید. قبل از شروع کسب و کار بیشتر از سوددهی به مفید بودن کسب و کار و مطابقت آن با علایق خود اطمینان داشته باشید.

۴- در مورد شرایط کسب و کار، رقیبان، مشتریان و مهم تر از همه وجه تمایز محصول خود با رقبا تحقیق کنید و یک سوال اساسی را همیشه از خود بپرسید. مشتری چرا باید محصول یا خدمات شما را نسبت به رقیبتان ترجیح دهد.

۵- روی فعالیت های اصلی خود تمرکز کنید. هر روز از یک شاخه به شاخه دیگر نروید و سعی کنید کارها را اولویت بندی کنید. سعی کنید تمرکز اصلی خود را بر اهداف خود تمرکز کنید.

۶- از تغییر نترسید، به خاطر بسپارید که همه در مقابل تغییر مقاومت می کنند اما باید به عنوان یک کارآفرین قدرت تصمیم گیری در لحظات حساس را داشته باشید  و این تصمیم می تواند در مورد هر چیزی باشد، حتی خود شما!

۷- به یاد داشته باشید یک مدیر خوب باید کارمندانی خوب داشته باشد، منابع انسانی خلاق و با انگیزه را استخدام و به آن ها آموزش دهید و سعی کنید اختیارات لازم را برای نمایش توانمندی های خود داشته باشند.

۸- از تکنیک های مختلف فروش و بازاریابی بهره مند شوید، همیشه مشتریانی وجود دارند که شما آن ها را نمی بینید، یک تیم بازاریابی خوب و مهم تر از آن چند ایده خوب برای فروش، همیشه فروش بیشتر می تواند به کار شما انگیزه و منابع مالی تزریق کند.

۹- مهم ترین عامل موفقیت شما در تجارت، مشتریان شما خواهند بود. یک کلید اساسی در موفقیت وفادارسازی مشتریان است. مشتریان خود را فراموش نکنید. مرتبا با آن ها در تماس باشید و سعی کنید خدمات بیشتر و مطلوبی به آن ها ارایه دهید.

۱۰- در مورد برند و مزیت های محصولتان تبلیغ کنید اما همیشه به خاطر داشته باشید موثرترین تبلیغات باید با صداقت، کوتاه و حاوی یک پیام مشخص باشند که بر برند و مزیت محصول شما استوار باشد.

هر چند عوامل و نکات مختلفی در این حوزه مظرح و قابل ذکر است اما رعایت نکات بالا شاید کلیدی ترین موارد در دنیای ثروتمندان است. همانگونه که در ابتدا مقاله ذکر کردم فاکتورهای موفقیت در کسب و کار کارآفرینان زیاد و متفاوت است اما یک جمله از آلبرت انیشتین را به شما یادآوری می کنیم: سعی کنید به جای انسان موفق بودن بر روی ارزشمند بودن تمرکز کنید.

منبع

Google+ Comments

برچسب‌ها: , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


خرداد ۱۳۹۴
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت   شهریور »
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس