ویژگی‌های مدیران فروش موفق

ویژگی‌های مدیران فروش موفق

برای تضمین موفقیت یک شرکت، مدیر فروش باید عهده دار نقش های مختلفی باشد. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

۱- مربی: مدیر فروش نقاط قوت و ضعف هر یا از افراد تیم فروش را تشخیص داده و با توسعه قابلیت های افراد، و استفاده از این قابلیت ها در قالب کار گروهی، کارآییواحد فروش را افزایش می دهد.

۲- سیاستمدار: در این نقش مدیر فروش اقدام به فراهم آوردن امکان دسترسی به کلیه منابع شرکت (چه در واحد فروش و چه خارج از آن) می نماید تا در صورت لزوم استفاده از آن منابع خیلی سریع میسر شود.

۳- پیام دهنده: مدیر فروش باید بتواند با ارسال پیام های واضح و روشن نیازهای تیم فروش را به سایر واحدهای شرکت منتقل کند تا آن ها بتوانند پشتیبانی های لازم را از تلاش های واحد فروش به عمل آورند.

۴- استخدام کننده: مدیر فروش باید دائماً در جست و جوی افراد مناسب باشد و آن هایی که برای همکاری با واحد فروش مناسب هستند و می توانند کارآیی این واحد را افزایش دهند را به خدمت بگیرد.

۵- جراح: مدیران فروش بزرگ مانند جراحان، افراد غیر فعال و منابع بی مصرف شرکت را شناسایی می کنند و آن ها را به بخش هایی که بتوانند مفید باشند پیوند می دهند.

۶- پیشگو: با استفاده از اطلاعات تاریخی، تجربیات قبلی و احساسات می توانند شرایط تقریبی که در آینده برای فروش ایجاد خواهد شد را پیش بینی کنند.

۷- دیپلمات: مدیر فروش باید اعتبار موفقیت ها و ناکامی ها را به تمام پرسنل شرکت منتقل کند، بدون اینکه در این کار بخواهد کسی را به عنوان قهرمان، یا برعکس مقصر تمام ناکامی ها جلوه دهد.

منبع: دنیای اقتصاد

مترجم: مهدی سریرچی

مدیریت فروش چیست؟

Google+ Comments

برچسب‌ها: , , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

۱ دیدگاه دیدگاه شما؟

  1. منیره کمالی:

    مهارت و اعتماد بنفس ارتشی شکست ناپذیر است.

دیدگاه شما چیست؟


آذر ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« آبان   دی »
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس