آیا تحصیلات در زمینه کارآفرینی دارای اهمیت است؟

آیا تحصیلات در زمینه کارآفرینی دارای اهمیت است؟

تحصیلات در زمینه کارآفرینی مساله‌ای است که مدت‌ها توسط محققان در دانشگاه بابسون از طریق رسانه، دوستان و استادان دانشگاه در حال پیگیری است. با رشد روزافزون دانشکده‌ها و آموزشکده‌های کارآفرینی (از ۲۵۳ تا ۲۶۰۰ دانشکده) هر ساله شاهد تعداد زیادی فارغ‌التحصیل در این رشته هستیم. اما اینکه تحصیلات تا چه حد در روند کاری کارآفرینان دارای اهمیت است سوالی است که پاسخ به آن کمی دشوار است. در بررسی‌های اولیه، اندازه‌گیری میزان ارتباط کارآفرینان با دانشی که فراگرفته بودند امری غیر ممکن به نظر می‌آمد.

 تعداد زیادی از فارغ‌ التحصیلان تا ۵سال پس از فارغ‌التحصیلی تمایلی برای شروع کار از خود نشان نمی‌دادند، علت این امرچه می‌تواند باشد؟ پس از بررسی‌های صورت گرفته این نتیجه حاصل شد که این افراد نیاز به داشتن تجربه و تمرین بیشتر دارند تا بتوانند به ظرفیت‌های والای کارآفرینی دست یابند. در این دوره‌ها دیدگاه‌های خلاقانه و آینده‌نگرانه به دانش‌آموزان ارائه خواهد شد. اما در نهایت از مجموع افرادی که در این دوره‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند تنها ۱۰ الی ۱۵درصد آنها به راه‌اندازی کار جدید می‌پردازند. اما تحقیقات دانشگاهی ما نشان می‌دهد در حدود ۵سال دیگر بیش از ۵۰ درصد موسسان و بنیانگذاران مشاغل از فارغ التحصیلان کارآفرینی هستند.

نکته دیگری که در این تحقیقات به آن اشاره شده است، این است که امروزه تنها راه‌اندازی یک کار موجب کارآفرینی نمی‌شود. در بابسون ما معتقدیم کارآفرینان می‌توانند با گرفتن امتیاز یک شغل، داشتن نمایندگی، ورود به یک فعالیت بازرگانی، شروع داد و ستد تجاری یا ورود به یک سازمان فعالیت کارآفرینانه انجام دهند. با داشتن این دید به کارآفرینی بیش از ۲۵درصد از فارغ‌التحصیلان ما کارآفرین محسوب می‌شوند.

مترجم: زهرا آزموده

منبع: دنیای اقتصاد

Google+ Comments

برچسب‌ها: ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


آذر ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« آبان   دی »
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس