مدیریت جاده یکطرفه نیست!

مدیریت جاده یکطرفه نیست!

در آیین نامه رانندگی براساس نوع گواهینامه، رانندگان چیزهای زیادی را می آموزند که مهم ترین آن ها توجه به علایم راهنمایی و رانندگی در جاده ها است. در مدیریت نیز باید علایم را جدی بگیریم. در شرایط بد اقتصادی نیز باید با احتیاط گام برداشت و با مطالعه و توجه به آمارهای صحیح، سرمایه گذاری کرد.

در کسب و کار کنونی مدیریت ارشد باید دارای دانش های گوناگون و از همه مهم تر دانش های مدیریت، اقتصاد و مالی باشد. هنر اداره کردن و کنترل جریان های در حال حرکت در این مسیر پرتلاطم و مناظر فریبنده تنها از عهده مدیران با تجربه ای برمی آید که در رشته های مدیریت دارای تحصیلات آکادمیک، تجربه خوب و دانش روز باشند.

توان و ایجاد هماهنگی و همدلی بین مدیران بخش های سازمان نیز یکی از مهم ترین وظایف مدیریت ارشد است. مدیریت ارشد نباید وقت و زمان خود را صرف دخالت در اموری کند که توسط مدیران میانی قابل انجام است. تنها لطفی که مدیر ارشد می تواند به مدیرانی که به آن ها اعتماد کرده بکند، نه دخالت بی مورد، بلکه راهنمایی در مواردی است که مدیران از انجام آن ناتوان بوده و یا در انجام آن تردید و یا محدودیت دارند و خود به طور داوطلب از شما به عنوان مدیریت ارشد راهنمایی و کمک خواسته اند.

مدیران ارشد باید به موارد زیر توجه داشته باشند:

۱- جدی بودن، سخت گیر بودن و رسمی بودن با یکدیگر تفاوت دارند. این سه گزینه زمانی در مدیریت تاثیر دارند که با شادی، انعطاف و گذشت در هم آمیخته  شوند.

۲- بهترین مشاوران سازمان را در بین بالاترین و پایین ترین سطوح سازمان خودتان جست و جو کنید.

۳- آمارها و گزارش های شفاف و به موقع، مهم ترین تابلوهای راهنمای شاهراه تجارت و کسب و کار شما هستند.

۴- همیشه میانه رو باشید.

۵- در زمان های مناسب از همکاران خود قدرشناسی کنید.

۶- مدیران خوب و توانمند همیشه باور دارند که کارمند خوب هم اشتباه می کند.

نویسنده: مهدی صید آبادی

منبع: دنیای اقتصاد

Google+ Comments

برچسب‌ها: , , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


مهر ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« شهریور   آبان »
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس