خوبی‌ها و بدی‌های کارآفرینی

EntrepreneurVsEmployee

طبق گفته کولین وال، بنیان گذار شرکت مشاوره ای Investor Force بدترین خصوصیت در مورد کارآفرینی تنهایی است. به گفته او شما مسوول خودتان هستید و همه کارها به عهده شما است و کسی از شما پشتیبانی نخواهد کرد. زیرا برای آن ها درک هیجان و شوق شما در مراحل اولیه کار و پذیرفتن آنم طبق دیدگاه شما بسیار مشکل است.

به گفته تاد بلنگر، مدیر عامل شرکت کندال تاد، بدترین ویژگی در مورد کارآفرینی این است که برای جلوگیری از ۴۰ ساعت کار در هفته به عنوان یک کارمند، ۸۰ ساعت در هفته به عنوان یک کارآفرین کار کنید. در کنار نکان منفی که راجع به آن صحبت کردیم نکات مثبت بی شماری نیز وجود دارند. در حالی که کارآفرینی مناسب همه افراد نیست و همه افراد برای کارآفرینی ساخته نشده اند، قبل از تصمیم گیری نهایی خود جنبه مثبت کار را بررسی کنیم. در ابتدا باید گفت در صورت کارآفرین بودن، شما آزادی عمل کامل و این فرصت را دارید تا از تمام مهارت های خود به درستی بهره ببرید.

پاداش مالی قابل توجه به کسی تعلق می گیرد که در کارآفرینی خود موفق شود. شما بر سرنوشت خود کنترل کامل خواهید داشت و هیچ گاه مجبور نیستید در مورد وضعیت امنیت مالی خود یا خانواده تان نگران باشید و همکاران و هم مرتبه هایتان به شما احترام خواهند گذاشت. جمله مشهور «انتحان کردن و باختن بهتر از از هرگز امتحان نکردن است» را هم در ذهن داشته باشید. پر ریسک ترین عمل تلاش نکردن و شکست خوردن است. در این صورت، شانس موفقیت صفر است. حتی اگر کارها آن طور که انتظار دارید پیش نروند بازهم تجربه بی نظیری به دست می آورید که حتی اگر مجبور شوید دوباره برای شخص دیگری کار کنید برای شما مفید واقع می شود.

بنابراین تصمیم نهایی چیست؟ دوست ما بین کارآفرینی و کارمند بدون کدام را انتخاب می کند؟

آیا همه می توانند کارآفرین باشند؟

مهارت های کلیدی کارآفرینان موفق

شاخص هایی برای کارآفرینی

منبع: دنیای اقتصاد

مترجم: دلارام حسینیون

Google+ Comments

برچسب‌ها: , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


مهر ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« شهریور   آبان »
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس