تبلیغات ضعیف، فرآورده های غذایی نامی نو

تبلیغات فرآورده های غذایی نامی نو

تبلیغات تنها یکی از ابزارهای یکپارچه بازاریابی است و هزینه بالایی را با خود به همراه خواهد داشت، حال با این هزینه های سرسام آور چرا برخی از شرکت ها تنها به معرفی محصول خود از این طریق بسنده می کنند؟ و چرا از تبلیغاتی بدون هدف و بسیار ضعیف بهره می برند این سوالی است که چند شب پیش بعد از دیدن تبلیغات فرآورده های غذایی نامی نو به ذهن من خطور کرد.

اساسا در تبلیغات ۵ تصمیم کلیدی وجود دارد؛ این ۵ تصمیم به، Five M معروف است.

ماموریت: Mission

باید ابتدا هدف از تبلیغات تعیین گردد ولی با دیدن تبلیغ نامی نو اصلاً چنین حسی در من بوجود نیامد؛ عروس و دامادی که با اتومبیل خود وارد فروشگاه شدند تا بسته ای از الویه را تهیه کنند و یا فردی که با چتر فرود آمد تا خریدی انجام دهد!

بودجه: Money

اساساً تبلیغات در تلویزیون جز گران ترین نوع تبلیغات به شمار می آید حال با این هزینه آیا این شرکت توانسته مشتریان مناسب خود را جذب نماید؟

پیام: Message

پیام نشان دهنده موضوعاتی است که باید در تبلیغات مورد تاکید قرار گیرد و از طریق ابزار تبلیغات به مشتری منتقل گردد. آیا این تبلیغ بیان کننده پیام واضح و روشن بوده؟ آیا با آواز خواندن می توان پیامی را نشان داد؟

رسانه: Media

رسانه های مختلفی جهت نمایش محصولات ما وجود دارد که تلویزیون تنها یکی از آن ها شاید مناسب تر این بود که نامی نو به سایر رسانه ها نیز توجه می نمود.

اندازه گیری: Measurement

پس از اجرای تبلیغات باید به میزان تاثیر گذاری این تبلیغ بر روی مشتری و میزان فروش را اندازه گیری نمود. تنها مدیران ارشد نامی نو می دانند که آیا این تبلیغ برایشان سودآوری و افزایش فروش به همراه داشته یا خیر؟

Google+ Comments

برچسب‌ها: , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


مهر ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« شهریور   آبان »
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس