اشتباهات مدیران رویاپرداز

فکر می کنید مدیر بزرگی هستید؟ مطمئن شوید که به این سه خصوصیت مبتلا نیستید. آنگونه که والتر ایزاکسون (در بیوگرافی درباره استیو جابزنوشته) عنوان می کند هر مدیر بزرگی دارای درجه ای از قابلیت عدم درک واقعیت است. در واقع ایزاکسون می گوید: جابز اغلب با فشار آوردن برافراد برای خلق چیزی که هرگز فکر نمی کردند ممکن باشد، خواسته هایش را به اپل تحمیل می کرد. این روش می تواند برای مدیران، سرمایه ای قدرتمند محسوب شود، اما نباید از خطراتی که ممکن است در پی داشته باشد غافل باشند.

در اینجا سه خطایی که اغلب مدیران بزرگ مرتکب می شوند و ترکیب آن ها باعث عدم درک صحیح واقعیت می شود را مرور می کنیم:

۱- زمانی که برای انجام کار نیاز است

مدیران رویاپرداز به لحاظ موقعیت استراتژیک کار خود، اغلب برآوردهایشان از زمان واقعی که افراد قادر به انجام کار هستند اشتباه است. بررسی ها نشان می دهد که اغلب مدیران برآوردهایشان تا هفت برابر اشتباه است.

۲- نسبت اهمیت افراد و ایده ها

دومین دامی که مدیران رویا پرداز در آن می افتند گرایش برای دسته بندی همه چیز – هر شخص و ایده- است. مشکل اینجا است که این دسته بندی ها دو حالت بیشتر ندارند. افراد نیز شامل این دسته بندی می شوند یا موافق هستند یا مخالف.

۳- انتقال نادرست نظرات و رویکردها

طبعاً خسارت بارترین عدم درک واقعیتی که مدیران رویاپرداز در معرض آن قرار دارند، عدم توانایی آن ها از درک آن چیزی است که دیگران از گفته های آن ها برداشت می کنند. هنگامی که مدیزان رویاپرداز قصد دارند دیگرانم را راهنمایی کنند، اغلب تصور می کنند که همه افرادی که در اطرافشان هستند می توانند ذهن آن ها را بخوانند. به همین دلیل برای بیان راهنمایی هایی که اهمیت بیشتری دارند از جملات گنگ و تقریباً مبهم استفاده می کنند و در آخر خلاصه و کنایه آمیز نکات مورد نظرشان را بیان می کنند.

مترجم: مهدی سریرچی

منبع: دنیای اقتصاد

Google+ Comments

برچسب‌ها: , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


مرداد ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« تیر   شهریور »
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس