تلاش کم و پول زیاد، آیا شدنی است؟

تلاش کم و پول زیاد، آیا شدنی است؟

تلاش کم و پول زیاد، آیا شدنی است؟

۱- پول، پول می آورد

موفقیت مالی همیشه نتیجه سختکوشی و توانایی افراد نیست، بلکه گاهی به سادگی پول زیادی به آن ها ارث می رسد. بین در آمد یک فرد بالغ و در آمد والدین او همیشه یک رابطه متقابل آماری وجود دارد.

اقدام هوشمندانه

۲- ژن های خوب

گفته می شود که ظاهر خوب نقش مهمی در موفقیت مالی افراد می کند.دانیل هامرمش،از دانشگاه یل،در تحقیقخود با عنوان «زیبایی در بازار کار» به نتیجه رسیده که «افراد زیبا ۲۳۰ هزار دلار بیشتر از افرادی که ظاهر معمولی دارند،پول در می آورند» همچنین مطالعات دیگری نشان می دهد که افراد قد بلند از مالی موفق تر هستند.

۳-  جسارت و پول بیشتر

تحقیقی نشان می دهد مردانی که کمتر از حد معمول از خود«سازگاری» نشان می دهند،۱۸ در صد بیشتر از مردانی که نجیب و مودب به نظر می رسند، در آمد دارند.برای زنان این مزیت ۵ درصد است. به نظر می رسد مردانی که جسارت بیشتری دارند، مذاکر کنندگان موفق تری هستند و بنابر این موفقیت مالی بیشتری به دست می آورند.

۴- چاپلوسی کردن

افرادی که در برابر مشتریانشان چاپلوسی می کنند، آن ها رابه رستوران های مجلل دعوت می کنند و هدایای گران قیمتی برای آنها می فرستند،ممکن است در کسب و کارشان موفق باشند،اما برای بقای آن با مشکل مواجه می شوند «فرستادن هدایای گران قیمت به معنی سرپوش گذاشتن بر کاستی های کسب و کارشان است» همچنین افراد متملق از زبان مشتری حرف می زنند، حتی اگر این حرف به نفع مشتری نباشد.

۵- ربودن شانس

شانس مثل مهره تاس در موفقیت کسب و کار است، اما آیا بیل گیتس خوش شانس بود که IBM مالکیت کد منبع سیستم عامل داس جدید را که IBM سرمایه گذار آن بود، برای خود نخواست؟ آیا جف بزوس خوش شانس بود که کار خود را درست زمان شروع کرد که سرمایه گذاران میلیارد ها دلار سرمایه خود را روانه اینترنت می کردند؟ فرانس ژوهانسون،نویسنده کتاب «لحظه کلیک» می نویسد «متاسفانه در کسب و کار، یک روز در اوج هستید و تنها چند روز بعد در انتهای لیست قرار می گیرید، چون قوانین بازی تغییر می کنند».

منبع: دنیای اقتصاد

مترجم: مریم رضایی

Google+ Comments

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


تیر ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« خرداد   مرداد »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس