تغییر من؟ یا تغییر جامعه؟

www.ferdosara.ir

بر سر گور کشیشی در کلیسای وست مینستر نوشته شده است: «کودک که بودم می خواستم دنیا را تغییر دهم. بزرگتر که شدم متوجه شدم دنیا خیلی بزرگ است من باید انگلستان را تغییر دهم. بعدها انگلستان را هم بزرگ دیدم و تصمیم گرفتم شهرم را تغییر دهم. در سالخوردگی تصمیم گرفتم خانواده ام را متحول کنم. اینک که در آستانه مرگ هستم می فهمم که اگر روز اول خودم را تغییر داده بودم، شاید می توانستم دنیا را هم تغییر دهم!!!»

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پی نوشت: درکشور من همه به فکر تغییر یکدیگر اند، حال آنکه تاکنون خود کوچک ترین تغییری نکرده اند! من سال هاست که تغییر را از خودم آغاز کردم. به خودم سخت گرفتم تا اگر روزی صاحب فرزندی شدم او نیز بداند که من موعظه گر نبودم و خود اهل عمل بودم … در کشوری که سرانه مطالعه حدود ۱۸ دقیقه است خیلی نیز مطلب عجیبی به نظر نمی رسد؛ کشوری که ادعای تمدن و فرهنگ چند هزار ساله می کنه و مردمانش حرف از کوروش کبیر … می زنند بینندگان محض تلویزیون های داخلی و خارجی اند.

تا به حال کتابی را ندیدم که از تلویزیون تبلیغ بشه ولی کرم های “ج ن س ی” کرم های جوان ساز پوست که حتی در این اواخر از تلویزیون ملی ایران تبلیغشو دیدم نشان می دهد که به کجا می رویم … درست است نامش تغییر است ولی تغییر چهره!!! امیدوارم روزی تب خوشگلی نیز تمام شود …

 

Google+ Comments

برچسب‌ها:

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


خرداد ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت   تیر »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس