آیا مدیران موفق بیشتر تحسین می کنند؟ (بخش دوم مزایا تحسین)

appreciate

قطعاً برخی از به یادمانی ترین و پر مفهوم ترین واژه هایی که شنیده ایم، عبارات تحسین و تشکر بوده اند. تحسین واقعی برای مردم بار معنایی زیادی دارد و می تواند برای افرادی که عملکرد عالی دارند بسیار امید بخش باشد. در بسیاری از تحقیقات مشخص شده دانش آموزانی که از سوی معلم خود تشویق می شوند، انگیزه بیشتری داشته و اغلب تا مدت ها پس از شنیدن عبارت تحسین برانگیز، با انگیزه باقی می مانند.

علاوه بر این غالباً تصور می کنیم که بیان کردن لغات ساده تاثیر چندانی ندارد، اما اکثر ما دوست داریم از سوی افرادی که در جایگاهی قرار دارند که می توانند ما ارا ارزیابی کنند، تشویق و تمجید واقعی بشنویم. شرکت ها کم کم این مساله را درک کرده اند. والت دیزنی، لَندز اِند و هال مارک سعی دارند تحسین و تمجید را به عنوان مشوق کارمندان به کار گرفته و بدین صورت در آن ها انگیزه ایجاد کنند. حتی فروشگاه اسکوتِر با ۱۰۰۰ کارمند فردی را به عنوان «دستیار تجلیل» به کار گرفته که وظیفه اش تجلیل از موفقیت های کارمندان است.

فروشگاه کانتینرتخمین می زند که در هر ۲۰ ثانیه یک نفر از ۴۰۰۰ کارمند مورد تحسین قرار می گیرد. بانک آمریکا هم به قدرت تحسین ایمان آورده است. معاون مدیر عامل بانک آمریکا می گوید: «این بانک مدیران خود را ترغیب کرده تا قبل از شروع جلسات به صورت غیر رسمی همدیگر را تصدیق کنند»

به نظر می رسد تحسین و تشویق در روابط دراز مدت هم اهمیت دارد. موسسه گُتمان که به تحقیقات و آموزش در خصوص روابط انسانی مشغول است، می گوید براساس تحقیقاتی که انجام داده مشخص شده در خوشبخت ترین ازدواج ها، زوجین در مقابل هر انتقاد از یکدیگر، ۵ بار از هم تعریف می کنند. البته تحسین همه چیز نیست، ولی اهمیت زیادی داشته و اغلب هم به میزان کافی برای انگیزش مورد استفاده قرار نمی گیرد. از همه مهم تر اینکه مجانی است.

 

آیا مدیران موفق بیشتر تحسین می کنند؟ (بخش اول معایب تحسین)

Google+ Comments

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


خرداد ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت   تیر »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس