جذابیت در تبلیغات چگونه بوجود می آید؟

advertising

اگر نمی دانید چگونه مانند روزنامه نگاران فکر کنید، از این تمرین ساده برای کسب ایده ای در این مورد بهره ببرید. روزنامه ی امروز را مرور کنید و پنج گزارشی را که بیشترین علاقه و توجه را در شما ایجاد می کند، رتبه بندی کنید. حال هر یک را به ترتیب تجزیه و تحلیل کنید تا ویژگی یا موردی را که آن گزارش را چنان جذاب کرده و باعث جلب توجه شما شده در هر یک بیابید. آنچه هر گزارشی را برای شما جذاب و گیرا می کند، متفاوت است و ما در اینجا آن را قلاب می نامیم. هر گزارش یا داستانی یک قلاب دارد. و این قلاب ها در ویژگی هایی خاص، مشترک اند.

قلاب ها اغلب حاوی اطلاعات جدیدند.

قلاب ها، اطلاعات تازه را به فعالیت ها و علایق شما ربط می دهند.

قلاب ها اغلب به واسطه ی امری غیر منتظره، توجه شما را جلب می کند.

قلاب ها وعده منفعتی به شما می دهند، مثلاً کمک به شما برای فهم بهتر جهان، اجتناب از امور ناخوشایند، یا صرفاً لذت بردن از خواندن داستان.

اگر منطقی به مساله بنگرید، در می یابید که برای تبدیل گزارش هایتان به چیزی جالب برای روزنامه نگاران باید قلاب هایی طراحی کنید. و قلاب هایتان باید دقیقاً مانند قلاب هایی باشد که توجه شما را به آن گزارش ها در روزنامه ی امروز جلب کرده، فقط با یک استثنا، لازم است که آن ها را به شکلی به اطلاعات بازاریابی تان متصل کنید.

باید مطمئن شوید که حداقل یک نخ نازکی قلاب را به مشخصات محصول شما، خبرهایی که در آن ها محصول جدید را معرفی کرده اید یا هر چیز دیگری که مایلید مردم بدانند، مرتبط می کند. بدین شیوه وقتی روزنامه نگاران قلاب شما را در کار خود به کار می بندند، حاصل کار این می شود که بخشی از اطلاعات بازاریابی شما در گزارش های آنان قرار می گیرد و به طور تصادفی اثر جانبی خود را می گذارد.

نویسنده: Alexander Hiam

Google+ Comments

برچسب‌ها:

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


فروردین ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰
۳۱  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس