چرا مدیران موفق کار سپاری (تفیض اختیار) انجام می دهند؟

Mature Businessman Seated at a Table

۱- موفقیت شما به عنوان یک مدیر به کار سپاری بستگی دارد

مدیرانی که با موفقیت می توانند یگ گروه کارمند را رهبری کنند، گروهی که در آن هرکس مسوولیت مشخصی برای انجام موثر کل کار و کارآیی گروه دارد، ثابت کرده اند که آماده ی چالش های بزرگ تر و بهتر هستند. چالش های بزرگ تر و بهتر اغلب عناوین بالاتر و درآمد بالاتر هم به همراه می آورد.

۲- نمی توانید به تنهایی همه کارها را انجام دهید

مهم نیست چقدر مدیر بزرگی باشید. کشیدن تمام بار، تا رسیدن به اهداف سازمان به نفع شما نیست. مگر آنکه بخواهید عمرتان را کوتاه کنید. تازه، بهتر نیست گاهی وقتی هم برای دیدن دنیای بیرون از چهار دیواری دفترتان بگذارید؟ حداقل هر چند وقت یکبار؟

۳- تلاش های خود را بر اموری متمرکز کنید که شما می توانید انجام دهید و کارمندانتان نمی توانند

برای همین است که حقوق بیشتری می گیرید. برای اینکه باید یک مدیر باشید، نه یک برنامه نویس یا حسابدار یا فروشنده. شما کار خودتان را بکنید و بگذارید کارمندانتان کار خودشان را بکنند.

۴- کارسپاری (تفیض اختیار) کارمندان را در کار دقیق تر می کند

وقتی به کارمندها مسوولیت و اختیار می دهید تا وظایف خود را انجام دهند آن ها هم بیشتر در عملیات هر روزه ی سازمان دخیل می شوند. به جای آنکه صرفا مثل زنبورهای کارگر هیچ مسوولیت و اختیاری نداشته باشند.

۵- کارسپاری (تفیض اختیار) فرصتی به شما می دهد تا کارمندانتان را رشد بدهید

اگر تمام تصمیم ها را خودتان بگیرید و تمام ایده ها از خودتان باشد، کارمندها هرگز نمی آموزند که چگونه باید ابتکار عمل را به دست بگیرند و مسوولیت تکمیل هر کار و تضمین موفقیت آمیز بودن آن بر عهده بگیرند.

کارسپاری (تفیض اختیار) در مدیریت چیست؟

 

 

 

 

Google+ Comments

برچسب‌ها: , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


اسفند ۱۳۹۱
ش ی د س چ پ ج
« بهمن   فروردین »
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس