۵ ویژگی مدیران موفق

Manager

آیا هرگز از موفقیت اشخاص شگفت زده شده اید؟ آیا دریافته اید که چه چیز آن ها را به سوی موفقیت سوق داده است؟ با هیچ کسی تاکنون برخورد نکرده ایم که از دلایل موفقیت یک مدیر اقتصادی، یک کارآفرین، یا یک کسب و کار موفق در شگفت نباشد. همگان می گویند دلیل موفقیت یک مدیر یا شرکت خاص چیست؟

برای نمونه کافی است تا قهرمان المپیک و جهان در عرصه شنا، مایکل فیلپس، را در نظر بگیرید. او با تلاش بی اندازه خود فنون گوناگون شنا را تمرین کرد و به فنون تازه ای دست یافت تا دست آخر بتواند به چندین و چند مدال طلا در مسابقات شنای المپیک دست یابد.

۱-    تعیین هدف

مدیران موفق اهداف مشخصی را برای خودشان تعیین می کنند. این اهداف باید زمان مشخصی نیز به اتمام برسند.

۲-    شروع فوری

مدیران موفق بی درنگ شروع به کار می کنند. آن ها خودشان را به کندی نمی رسانند، بلکه هر چه بیشتر به شتاب و سرعت فکر می کنند. آن ها پس از تعیین اهداف شان خیلی سریع دست به کار می شوند.

۳-    مثبت اندیشی

مدیران موفق همان خوش بینان هستند، یعنی کسانی که، بنا بر همان مثال معروف، گمان می کنند لیوان همواره نیمه پر است.

۴-    عمل گرایی

آن هایی که اهل موفقیت های بلند مدت و همیشگی محسوب می شوند عملا همان کسانی هستند که همواره، حتی در کم اهمیت ترین و جزیی ترین امور نیز، عمل گرایانه برخورد می کنند.

۵-    مصمم بودن

گرچه شما نمی دانید که به کجا خواهید رسید، اما در هر صورت باید مصمم باشید تا بتوانید مسیر تازه ای را که قبلا به نحو دیگری متصور شده بودید این بار به نحو روشن تری ببینید.

۶-     جذبه داشتن

بینش شما مهم ترین عنصر سازنده جذبه شماست، یعنی آنچه باعث موفقیت و پیشبرد شما نیز می شود و اندیشه ها و اعمال تان را شکل می دهد. درست وقتی متوجه جذبه خود می شوید که ببینید بسیاری دارند از شما پیروی می کنند.

Google+ Comments

برچسب‌ها: , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس