مدیریت، ششمین شغل پر استرس دنیا

manager

سایت اینترنتی Career Cast که در زمینه کاریابی و پیدا کردن فرصت های شغلی فعالیت می کند در تازه ترین گزارش خود پر استرس ترین شغل های موجود را براساس اطلاعات اداره آمریکا معرفی کرد.

بحثی پیرامون شغل مدیر، فعالیت های فردی و تیمی، حیطه مسوولیت مدیریتی، اختیار مدیر و مافوق شغلی مدیر مبتنی بر فعالیت هایی است که در راستای تحقق اهداف سازمان اجرا می گردد. شغلی که همواره باید واقعی، قابل رویت و در صورت امکان برای کسب موفقیت واجد مشارکت آشکار و قابل سنجش باشد. شغلی که آزادی عمل و اختیار وسیع در آن دارای محدودیت بوده و محدودیت کننده های تدریجی برای اختیار درون سازمانی مدیران مد نظر است و نهایتاً اینکه مدیر بیشتر از آنکه توسط مافوق خود اداره شود به وسیله اهداف عملکرد خود، اداره و کنترل می شود. آنچه مشاغل مدیریتی نیازمند آنند و آنچه فعالیت های آن را مشخص می کند، میزان مشارکتی است که برای تحقق اهداف سازمان ایجاد می شود. شغل یک مدیر به واسطه کاری که در راستای نیازهای سازمان است. بوجود می آید و نه به دلیل دیگر. این شغل نیازهای خاص خود را دارد و لذا باید دارای اختیار و مسوولیت های خاص خود هم باشد. شغل مدیر همواره باید ابعاد مدیریتی آن را شامل شود. زیرا یک مدیر شخصی است که مسوولیت و مشارکت او در راستای نتایج نهایی سازمان است.

Google+ Comments

برچسب‌ها: , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس