قاطعیت، چهارمین ویژگی رهبران موفق

رهبران خوب قاطع هستند. شایع ترین شکایت کارمندان از مدیرانشان، ناتوانی آن ها در تصمیم گیری است. با اینکه تصمیم گیری مهم ترین وظیفه ی یک مدیر است، مدیران کمی حاضر اند خطر کنند و تصمیمی بگیرند که ممکن است اشتباه باشد. بسیاری از این به اصطلاح رهبران، ترجیح می دهند به جای گرفتن تصمیم غلط و تحمل عواقب آن، تصمیم گیری را تا جایی که می توانند به تاخیر بیاندازند و بهانه بیاورند که دنبال اطلاعات بیشتر، راه حل های دیگر و نظارت دیگران اند. امید دارند که سرانجام اتفاقی بیافتد و شرایط باعث شود نیاز به تصمیم گیری از بین برود یا کس دیگری از راه برسد و به جای آن ها تصمیم بگیرد.

رهبران بزرگ تصمیم می گیرند. معنی اش این نیست که با ناآگاهی و کله شقی و شجاعت بی مورد تصمیم بگیرند. این رهبران وقت کافی برای کسب اطلاعات، نظرات دیگران و منابع لازم می گذارند و در یک محدوده ی زمانی معین، تصمیمی مبتنی برآگاهی می گیرند. اگر اطلاعات لازم همین حالا در دسترس شان است، چه بهتر. در غیر این صورت، رهبر با دقت توازن میان اطلاعات موجود و نیاز به تصمیم گیری را می سنجد و مطابق آن عمل می کند.

ویژگی اول رهبران موفق

ویژگی دوم رهبران موفق

ویژگی سوم رهبران موفق

Google+ Comments

برچسب‌ها: , , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس