ویژگی زنان کارآفرین

دیدگاه مثبت

نگاه مثبت به وضعیت، زمینه نوآوری و رفع مشکلات را فراهم می کند و باعث آزاد شدن انرژی درونی می شود. کارآفرینی دشوار است و اگر دیدگاه های منفی بر ذهن سلطه داشته باشند، با نخستین مانع تلاش ها متوقف می شود. همواره مراقب ذهن خود باشید و اجازه ندهید روحیه تان با افکار منفی تضعیف شود. برای مثبت باقی ماندن زنان کارآفرین، اطرافیان خود را از بین افراد خوش بین انتخاب می کنند.

غلبه بر موانع

بررسی های انجام شده نشان می دهد ۷۰درصد شرکت های تازه تاسیس، به علت ناتوانی مدیران آنها در حل مشکلات سه سال نخست، منحل می شوند. این در حالی است که نرخ انحلال شرکت هایی که زنان کارآفرین تاسیس کرده اند، کم تر از شرکت های دیگر است.

اعتماد به نفس زیاد

قدرتمند بودن و اعتماد به نفس داشتن، به معنای مخرب و جسور بودن نیست. برعکس اعتماد به نفس و قدرت، به معنای سازندگی و حرکت در مسیر صحیح است. آمار ها نشان می دهد در بین مردان و زنان کارآفرین، به ترتیب ۴۵ و ۵۱ درصد آن ها از این ویژگی برخوردار هستند.

حس کمک به دیگران

تحقیقات نشان می دهد زنان کارآفرین بیش از مردان با کمک به دیگران در آن ها نفوذ می کنند. نظر سنجی های انجام شده در بین زنان کارآفرین نشان می دهد، در بین انگیزه های مختلف نظیر کسب درآمد زیاد، اثبات توانایی، استفاده از تحصیلات و … حس کمک به دیگران و ایجاد تغییر در زندگی آن ها، عاملی مهم تر در فعالیت اقتصادیزنان است.

آموزش

اغلب زنان کارآفرین ترفندهای کاری خود را به جانشین هایشان یاد می دهندو نوعی انتقال تجربه در شرکت های آنان رخ می دهد. این ویژگی باعث ایجاد همفکری بین افراد در این شرکت ها می شود.

ویژگی های کارآفرینان چیست؟

Google+ Comments

برچسب‌ها: , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


دی ۱۳۹۱
ش ی د س چ پ ج
« آذر   بهمن »
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس