زمان مناسب اخراج یک کارمند توسط مدیر

هر مدیری ایده ی خود را برای زمان مناسب اخراج دارد. ما معتقدیم برگزاری جلسه ی اخراج بهتر است در آخرین روز کاری هفته انجام شود، این باعث می شود کارمند تعطیلات آخر هفته را برای غلبه بر احساساتش، جمع آوری آگهی های استخدام هفته و شروع جست و جو برای کار جدید داشته باشد. اگر کارمند را در اولین روز کاری هفته اخراج کنید، تمام نظم زندگی روزمره ای او را به هم می زنید.

بهترین زمان اخراج چه زمانی است؟ باز هم هر چه دیرتر بهتر. بهتر است تا زمانی نزدیک به ساعت تعطیلی شرکت صبر کنید تا کارمندان کمتری در دفتر باشند و زیاد در مورد موضوع پرس و جو نکنند و میزان تحریک کاهش یابد. همچنین کارمند فرصت این را دارد تا بدون سرافکندگی و خجالت، لوازم شخصی اش را جمع کند. بعلاوهدیگر امکان برای کارمند وجود ندارد که به مقامات بالاتر شرکت تلفن بزند یا ذهن همکاران یا مشتریان را مسموم کند.

اگر کارمند را در ساعت های اولیه روز اخراج کنید، مجبور می شود با همکارانش رو به رو شود تا توضیح دهد که چرا دارد وسایلش را جمع می کند. قصد مدیر تحقیر یا شرمنده کردن کارمند نیست، فقط می خواهید فرآیند پایان خدمت تا جایی که ممکن است، بی دردسرتر و انسانی تر باشد.

Google+ Comments

برچسب‌ها: , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


دی ۱۳۹۱
ش ی د س چ پ ج
« آذر   بهمن »
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس