خوش بینی، اولین ویژگی رهبران موفق

برای رهبران بزرگ، آینده همیشه شگفت انگیز است. با اینکه ممکن است؛ برای رسیدن به اهدافشان با مشکلات زیادی مواجه شوند و مجبور باشند سخت کار کنند، همیشه با امیدواری و خوش بینی به آینده نگاه می کنند. این خوش بینی مثل نور مشعل از درون تمام رهبران بزرگ به بیرون می تابد و بر تمام اطرافیانش تاثیر می گذارد.

مردم دوست دارند در مورد خودشان و آینده احساس خوبی داشته باشند و ترجیح می دهند برای برنده ها کار کنند. بنابراین طبیعی است که کارمندان به طرف مدیرانی جذب می شوند که خوش بین اند، نه بد بین. چه کسی دوست دارد برای مدیری کار کند که مدام نق می زند و آینده ای هولناک برای کارش پیش بینی می کند؟ چنین رهبرانی فقط انگیزه ی کارمندان و همکاران خود را می گیرند و باعث می شوند کارمندان در حین کار به جای تمرکز بر بهبودی وضع سازمان به یافتن کار بهتری بیاندیشند. خوش بینی مسری است، یک مدیر موفق می تواند در زمان کوتاهی یک سازمان پر از کارکنان منفی باف را به گروهی از کارکنان سرشار از هیجان مثبت به آینده مبدل می کند. این هیجان موجب بهره وری بالاتر کارکنان و بهبود محیط سازمانی می شود. اصول اخلاقی ترغیب می شود، روحیه بالا می رود، و سطح اهداف سازمان نیز بالا می رود.

Google+ Comments

برچسب‌ها: , , ,

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


دی ۱۳۹۱
ش ی د س چ پ ج
« آذر   بهمن »
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس