مدیرعامل جدید یاهو

اقدام شرکت یاهو به استخدام ماریسا مایر – مدیر اجرایی معروف و مبتکر شرکت گوگل – به عنوان مدیرعامل جدید خود، شبیه یک کودتا است.

لارنس ربینیاک، استاد مدیریت وارتون، با طرح این سوال که آیا میر می تواند در نهایت ناجی سحر آمیز شرکت یاهو باشد و این شرکت را به میدان رقابت در صنعت خدمات کامپیوتری بازگرداند یا نه، از انتخاب وی اظهار رضایت کرده و معتقد است وی تجربه و دانش کافی در مورد مشتری را از گوگل، شرکت رقیب یاهو، با خود به همراه آورده است.

میر ۱۳ سال در گوگل کارکرده بود و مسوولیت قبلی او معاونت خدمات محلی و موقعیت یابی گوگل، نظارت بر مدیریت تولید، مهندسی، طراحی و استراتژی بوده است.

وی در سال ۲۰۰۹ در لیست زنان مجله Glamour قرار گرفته بود و یاهو به دلیل نوآوری های موفقی که در گوگل انجام داده بود و در راه اندازی بیش از صد ویژگی و محصول جدید این شرکت مانند: Google News  و Gmail نقش داشته، وی را به کار گرفته است.

وی از سال ۲۰۰۸ تاکنون به مدت چهار سال متوالی در لیست «۵۰ زن قدرتمند در حوزه کسب و کار» نشریه Fortune قرار گرفته است.

مترجم: سرکار خانم مریم رضایی، منبع وارتون

Google+ Comments

برچسب‌ها:

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


مرداد ۱۳۹۱
ش ی د س چ پ ج
« تیر   شهریور »
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس