مشهورترین مدیران ترک تحصیلی دنیای تکنولوژی

۱-    استیو جابز و استیو ووزنیاک

جابز کالج رید در پورتلند و ووزنیاک دانشگاه کالیفرنیا در برکلی را ترک کردند تا همراه با یکدیگر شرکت بزرگ اپل را در سال ۱۹۷۶ تاسیس کنند.

۲-    مایکل دل

در سال ۱۹۸۴ مایکل دل نوزده ساله یک دانشجوی ترک تحصیلی دانشگاه تگزاس در اوستین بود که شرکتی به نام PCs Limited را با سرمایه ۱۰۰۰ دلاری تاسیس کرد.

۳-    کوین روز

مدیر عامل شرکت Digg هم در سال ۲۰۰۴ وقتی بیست و هفت ساله بود از دانشگاه نوادا در لاس و گاس بیرون آمد تا شرکتش را که یک وب سایت اجتماعی و خبر است، با هزینه ۱۲۰۰ دلار تاسیس کند.

۴-    مارک زوکربرگ

یکی از جوان ترین و خبرسازترین مدیران تکنولوژی که در سال ۲۰۰۴ از دانشگاه هاروارد بیرون آمد تا بتواند همراه با داستین موسکویتز، ادوردو ساورین و کریس هاگز روی شبکه اجتماعی تازه اش به صورت تمام وقت کار کند.

۵-    پل آلن و بیل گیس

دو دوست دوران کودکی که از دانشگاه بیرون آمدند تا غول نرم افزاری جهان را پایه گذاری کنند. پل آلن از دانشگاه واشنگتن استیت و بیل گیتس از دانشگاه هاروارد بیرون آمدند تا در نهایت گیتس مایکروسافت را در سال ۱۹۷۵ تاسیس کند.

۶-     جک دورسی

او تنها مدتی بعد از آنکه از دانشگاه علوم و تکنولوژی میسوری به دانشگاه نیویورک منتقل شد، ترک تحصیل کرد و به کالیفرنیا رفت. در آنجا کارهای مختلفی انجام داد تا در نهایت در سال ۲۰۰۸ همراه با بیزاستون و اوان ویلیامز توانست شبکه اجتماعی تویتر را تاسیس و راه اندازی کند.

Google+ Comments

بیش از دو سال است که در حوزه های بازاریابی، تبلیغات، مدیریت و کارآفرینی می نویسم؛ با معتبرترین روزنامه اقتصادی کشور «دنیای اقتصاد» همکاری می کنم. موسس چند وب سایت و شرکت در حوزه تجارت الکترونیک هستم. شعار من: «یک دقیقه موفقیت، بهای سال ها شکست را می پردازد»

دیدگاه شما چیست؟


تیر ۱۳۹۱
ش ی د س چ پ ج
    مرداد »
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰
۳۱  

Powered by WebGozar

دانلود نرم افزار

هاست جوملا

سامانه پیام کوتاه

قالب جوملا

لوازم نور افشانی

پنل اس ام اس